چهارشنبه 9 فروردین 1396

انجمن ژنتیک ایران

 فرهیخته گرامی
حلول سال نو و بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت است را صمیمانه تبریک و تهنیت عرض کرده و سالی سرشار از سلامت، سعادت و نیک­بختی از درگاه ایزد منان برایتان آرزومندیم.

سال نو مبارک

 

جایزه ملی ژنتیک ایران

انجمن ژنتیک مفتخر است که در پنجاهمین سالگرد تاسیس خود و در حاشیه برگزاری دومین کنگره بین المللی و چهاردهمین کنگره ملی ژنتیک، محققین برتر گرایشهای مختلف ژنتیک (ژنتیک انسانی، ژنتیک گیاهی، ژنتیک جانوری، ژنتیک ریزسازواره، بیوانفورماتیک و سلولهای بنیادی) را با اهدای "جایزه ملی ژنتیک ایران" معرفی نماید. بررسی نهایی نامزدهای دریافت جوایز در کمیته جایزه کنگره انجام و لیست منتخبین در سه زمینه محققین برتر، محققین جوان (زیر 40 سال) و چهره تاثیرگذار تعیین خواهد شد.

مبنای تصمیم گیری برای چهره تاثیرگذار، تلاشهای فرد برای توسعه و ترویج علم ژنتیک، نظیر تاسیس دوره ها و مراکز آموزشی و پژوهشی مرتبط با علم ژنتیک در کشور می باشد. در مورد محققین، مبنای امتیازبندی بر اساس شاخصهای علمی (h-index، تعداد مقالات، تعداد ارجاعات، ثبت اختراع، تجاری سازی و تاسیس شرکتهای دانش-بنیان...) می باشد.

گزارش خانم " آن ارنهوفر موری" (استاد دانشگاه هومبولت و نایب رییس انجمن ژنتیک آلمان ) از کنگره ژنتیک ایران


 

 

 

مشخصات کاندیداهای عضویت در هیئت مدیره شاخه‌های انجمن

اطلاعات کاندیداهای عضویت در هیئت مدیره شاخه‌های انجمن

گزارش کارگاه کاربرد نرم افزار R در آنالیز تنوع ژنتیکی و ژنتیک جمعیت

کارگاه آنالیز R در تاریخ 8 اسفند 95 برگزار شد.

انتخابات شاخه های انجمن ژنتیک ایران

انتخابات شاخه ی سلول های بنیادی و ذخائر ژنتیکی 10 اسفند تا 15 اسفند به صورت الکترونیکی برگزار می شود.

رییس انجمن ژنتیک ایران در گفت‌وگو با ایلنا:۴۵ درصد ازدواج‌ها در ایران فامیلی است/۹۰ درصد بیماری‌های ژنتیکی در خانواده‌ها تکرار می‌شود .

رییس انجمن ژنتیک ایران گفت: متاسفانه در ایران ۴۵ درصد ازدواج‌ها فامیلی است و این موضوع عامل اصلی افزایش بیماری‌های ژنتیکی است.

سخنرانی رئیس انجمن ژنتیک ایران در همایش ذخایر ژنتیکی

کشور ما از جمله کشورهای بسیار برخورداراز منابع و ذخایر ژنتیکی و تنوع در گونه هاست.