یکشنبه 10 اردیبهشت 1396

انجمن ژنتیک ایران

 

جایزه ملی ژنتیک ایران

انجمن ژنتیک مفتخر است که در پنجاهمین سالگرد تاسیس خود و در حاشیه برگزاری دومین کنگره بین المللی و چهاردهمین کنگره ملی ژنتیک، محققین برتر گرایشهای مختلف ژنتیک (ژنتیک انسانی، ژنتیک گیاهی، ژنتیک جانوری، ژنتیک ریزسازواره، بیوانفورماتیک و سلولهای بنیادی) را با اهدای "جایزه ملی ژنتیک ایران" معرفی نماید. بررسی نهایی نامزدهای دریافت جوایز در کمیته جایزه کنگره انجام و لیست منتخبین در سه زمینه محققین برتر، محققین جوان (زیر 40 سال) و چهره تاثیرگذار تعیین خواهد شد.

مبنای تصمیم گیری برای چهره تاثیرگذار، تلاشهای فرد برای توسعه و ترویج علم ژنتیک، نظیر تاسیس دوره ها و مراکز آموزشی و پژوهشی مرتبط با علم ژنتیک در کشور می باشد. در مورد محققین، مبنای امتیازبندی بر اساس شاخصهای علمی (h-index، تعداد مقالات، تعداد ارجاعات، ثبت اختراع، تجاری سازی و تاسیس شرکتهای دانش-بنیان...) می باشد.

 

کانال تلگرام انجمن

 

گزارش خانم " آن ارنهوفر موری" (استاد دانشگاه هومبولت و نایب رییس انجمن ژنتیک آلمان ) از کنگره ژنتیک ایران


 

 

 

فراخوان س و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی و نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی

http://khwarizmi.ir/

رشد جهش وار چند سال گذشته در حوزه علم را از دست داده ایم

دکتر محمود تولایی گفت: در بعضی از رشته ها در حوزه تولید مقاله دچار افت نشده ایم اگرچه سرعت جهش وار چند سال گذشته را نداریم. مشکل در ارتباط با رتبه علمی ایران است که بسیاری از پژوهش ها را نمی توانیم به فناوری و دستاورد تبدیل کنیم.

دکتر نبیونی رئیس انجمن زیست شناسی ایران شد.

انجمن ژنتیک ایران، انتخاب شایسته جناب آقای دکتر محمد نبیونی عضو محترم هیات علمی دانشگاه خوارزمی به عنوان رئیس انجمن زیست شناسی ایران تبریک عرض نموده و برایشان موفقیت و سربلندی را در تمامی مراحل آرزومند است.

کسب سه درصد درآمد بیوتکنولوژی جهان در یک برنامه 10 ساله

رئیس انجمن ژنتیک ایران گفت: تلاش می کنیم طی یک برنامه 10 ساله سه درصد درآمد بیوتکنولوژی جهان را به دست آوریم.

ریاست انجمن ژنتیک ایران بیان داشت: بخش عظیمی از سرمایه ژنتیک کشورمان مورد غفلت قرار دارد.

دکتر محمود تولایی با اشاره به تنوع گیاهی بسیار زیاد در ایران عنوان داشت: در پهنه کوه های کهگیلویه و بویر احمد یک گنجینه ای از انواع گیاهان متنوع دارویی را مشاهد می کنید که همگی اینها حاکی از یک گنجینه بسیار غنی است که در اختیار داریم .